Підсумки спостереження Персеїд у 2023 році

В Одесі з погодою пощастило, майже весь дні серпень був із ясними ночами. Це дозволило навіть побудувати діаграму інтенсивності потоку Персеїд з допомогою базисних станцій системи RMS. Звичайно, вплив Місяця та невеликої хмарності вносили перешкоди, але завдяки загальному підрахунку метеорів за ніч можна нівелювати цей фактор.
Патрулювання метеорів в автоматичному режимі значно полегшує життя спостерігачів. Вночі можна спокійно спати (якщо, звичайно, рашисти не бомбили), а вранці перевіряти улов і робити підтвердження. Іноді трапляються дубль детекція, а іноді замість метеорів кажани та птахи. Все-таки, не дивлячись на хорошу погоду за законом підлості, щось так мало зіпсувати це небесне шоу. Цим «щось» виявилися ми самі, коли групою із семи людей зважилися виїхати на спостереження ночі максимуму Персеїд за місто. На жаль, нам дуже не пощастило з погодою. Саме в цьому місці де ми спостерігали, (СМТ Петрівка) всю ніч шастали хмарки, і мінлива хмарність більшою мірою була з хмарним небом. Ще й з піком активності нам не пощастило. Передбачуваний пік активності потрапляв на ранок-день 13го, і була надія, що якраз під ранок буде безліч метеорів. Незалежна оглядова камера, яку я встановив, напередодні найбільшої активності потоку показала в ніч з 12 на 13 близько 360 метеорів за ніч. А от у ніч 13 на 14 близько 500! Що підтверджується діаграмою RMC. Шкода, що ракетно-дроновий удар по Одесі фашисткою росією, саме цієї ночі дещо зіпсував об’єктивність. Було б ще більше метеорів, оскільки спалахи роботи ППО та вибухи падаючих ракет/дронів засвічували все небо. Проте результат вражаючий. Незважаючи на переважання дрібних та слабких метеорів, яскраві теж траплялися. Візуально у Петрівці ми часто бачили зелені сліди, поле прольоту яскравих метеорів. Звичайно на фото та відео вони з більш вираженим відтінком. Під час цього виїзду нам запам’яталося два явища: Яскравий болід крізь хмари (наче Місяць пролетів, настільки це було ефектно) і ефектне майже синхронне згоряння відразу трьох метеорів. В Одесі вже кілька тижнів буяли комарі, практично не давали можливість хоч скільки б комфортно спостерігати. За містом кровососних тварин було значно менше, що дозволило насолоджуватися навіть тим мізером, що ми побачили. Основні спостереження в автоматичному режимі проводила система RMS. Там вже цілком науковий підхід, за визначенням орбіт метеорних тіл. Оглядова камера була встановлена виключно для запису естетично красивих відео, що наукової цінності не несе. Як приклад гарного фото із ряду відеороликів моєї оглядової камери .
Основні спостереження в автоматичному режимі проводила система RMS. Там вже цілком науковий підхід, за визначенням орбіт метеорних тіл.
Стояла ще одна камера, перед об’єктивом якої встановлені дифракційні грати. Вона призначена для отримання спектрів метеорів і направлена в ту саму область, що моя камера системи RMS.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *